Standartinė 29 Spa 2007, 19:44

Juodasis Mėnulis: faktai & skaičiai

Juodasis Mėnulis: faktai & skaičiai

1. Mitologiškai Juodasis Mėnulis (sinonimas – Lilit) yra vienas iš Didžiosios deivės (Žemės) prasčiausių aspektų. Didžiąją deivę krikščionybės kultūroje pakeitė Mergelė Marija.

2. Astronomiškai Juodasis Mėnulis yra vieta, stovinti tarp Žemės ir vieno iš tradicinio Mėnulio orbitos taškų.

3. Pirmą kartą Juodojo Mėnulio koordinates astronomai užfiksavo 1618m.

4. Juodasis Mėnulis jau maždaug šimtmetį vartojamas Prancūzijoje, taigi gerokai anksčiau, nei jį į savo praktiką įvedė Avestos mokykla (įkurta paskutiniame XXa. dešimtmetyje Rusijoje, įkūrėjas – Pavelas Globa, gim. 1953m.).

5. Nors Juodasis Mėnulis, kaip ir kitos fiktyvios planetos (Izidė, Oziris, Anubis, Prozerpina), yra laikomas Avestos mokyklos nuosavybe, iš tiesų šiuos simbolius savo darbe naudoja jau Hansas Niggermanas, žinomo XX a. vokiečių astrologo Alfredo Vittės mokinys ir pasekėjas (www.Astrologer.ru/Witte), vėliau emigravęs į JAV ir tapęs ten dabar plačiai žinomos Uraninės astrologijos pradininku. Niggermanas taip pat naudojasi fiktyvia planeta Sigma, kurios ciklas yra 14 metų. Pavelas Globa ir jo mokiniai nuslėpė šaltinius ir pasisavino visą šią simboliką kaip savo.

6. Juodasis Mėnulis viename Zodiako ženkle pabūna maždaug 8-9 mėnesius (plg. su Saturnu, kuris viename Zodiako ženkle išbūna net pustrečių metų). Visą Zodiaką Juodasis Mėnulis pereina per 8 metus ir 10 mėnesių.

7. Nors Lietuvoje ir kai kuriose kitose postsovietinėse respublikose Juodasis Mėnulis yra bene pagrindinis astrologinis elementas, ant kurio pamatų pastatomos visos prognozės ir interpretacijos, vis dėlto Vakaruose šis simbolis vartojamas saikingai.

8. Juodasis Mėnulis visiškai nefigūruoja Vakarų klasikų (Ptolemy, al-Biruni, Abu Ali Alkhayat, Bonatti, Jean Baptiste-Morin, William Lilly ir t.t.) darbuose.

9. Juodasis Mėnulis taip pat nefigūruoja ir indų astrologijos klasikų (Parashara, Varahamihira, Bhrigu ir t.t.) darbuose.

10. Pavelas Globa niekada nesilankė nei britų, nei amerikiečių astrologinėse bendruomenėse tam, kad pristatytų ne tik Juodojo Mėnulio, bet ir su šiuo simboliu susijusių Avestos mokymų. Aplankius didžiausius pasaulio astrologinius internetinius knygynus anglų kalba matyti, kad paieška įvedus žodį “Avesta” neduoda jokių rezultatų.

11. Kalbama, esą įžengus Juodajam Mėnuliui į Zodiako ženklą, po kuriuo žmogus yra gimęs, jo gyvenimas taps sunkus/nelaimingas, tačiau praktikoje įrodyta atvirkščiai, būtent: astrologija yra daugybės komponentų (Saulė, Mėnulis, Merkurijus, Venera, Marsas, Jupiteris, Saturnas, Uranas, Neptūnas, Plutonas, kitos žvaigždės) visuma, todėl vienas atskirai paimtas komponentas sukelti rimtų rūpesčių nepajėgus. Atskiri sutapimai yra tik išimtys, patvirtinančios bendrą taisyklę.

12. Taip pat kalbama, esą Juodasis Mėnulis parodo sritis, kuriose žmogus karmiškai provokuojamas suklysti arba yra baudžiamas. Iš tiesų karmiškai suklysti provokuoja visos planetos, kadangi jos yra tos pačios (astrologinės) sistemos komponentai. Sakysime, silpnas Merkurijus 7-ajame gimimo horoskopo name gali provokuoti ginčams ir nesusikalbėjimams su žmona, silpna Venera 8-ajame gimimo horoskopo name gali provokuoti seksualinio pobūdžio problemas, silpnas Jupiteris 12-ajame gimimo horoskopo name gali provokuoti asmens pretenzingumą/idealizmą/neapdairumą bendraujant su dvasiniais mokytojais ir per tai nutolimą nuo jų.